HİZMETLERİMİZ

Hurda Bakır

Hurda Bakır

Hurda Bakır Hurda bakır geri dönüşüm çalışmaları kapsamında tekrar kullanıma sunulmak amacıyla işlenmesi bakır üretiminde ikincil bir rol üstlenmekte ve kaynakların daha uzun vadeli kullanılması adına büyük önem taşımaktadır.

 

 

Hurda Bakır

Hurda Bakır


    Hurda bakır geri dönüşüm çalışmaları kapsamında tekrar kullanıma sunulmak amacıyla işlenmesi bakır üretiminde ikincil bir rol üstlenmekte ve kaynakların daha uzun vadeli kullanılması adına büyük önem taşımaktadır.


    Hurda bakır günümüzde birçok işlevini yitirmiş malzeme üzerinde elde edilebilmektedir. Çünkü bakırın genel özellikleri itibariyle kullanım alanı oldukça geniştir. Kolay işlenebilir olması, iletkenliği ve yapısı açısından birçok kullanım alanında kendine yer bulan bakır bu anlamda geri dönüşüm sektörünün en büyük damarlarından biri olarak nitelendirilebilir. Hurda bakırın işlenerek tekrar kazandırılma girişimleri maliyet, iş gücü, enerji tasarrufu ve doğal kaynaklar açısından önemlidir.


Kullanım Alanları


    Bakırın kullanım alanlarının başlıcalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Elektronik sanayi
  • İnşaat sanayi
  • Ulaşım ve kimya
  • Kuyumculuk ve boya sanayi

Yukarıda sıralamış olduğumu bakırın kullanım alanları günümüzde işlenen bakırın ilk olarak yer bulduğu sanayi bölgeleri olarak nitelendirilebilir. Başta da söylediğimiz gibi hurda bakır toplam bakır üretiminin büyük bir kısmını karşılamakta ve sıfırdan üretilecek enerjiyi tekrar ülke ekonomisine farklı işlemlerle kazandırması adına oldukça önemli bir geri dönüşüm işlemidir.


Hurda Bakırın Ekonomiye Katkısı


    Bakır ihtiyacımızı dışarıdan karşılayan bir ülke olarak geri dönüşümün farkındalığı ile hurda bakırın gerek sanayi gerekse doğal kaynaklarımız üzerinde ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğu bu gün daha iyi anlaşılan bir kavramdır. Çünkü gelişmiş ekonomilerin sanayi faaliyetlerinin arkasında büyük ölçekli geri dönüşüm çalışmaları söz konusudur. Bu bağlamda hurda bakırın tekrar dönüştürülmesi ve ekonomiye kazandırılması önemlidir.


Hurda Bakır Fiyatları


    Değerinde, günce tekliflerle tüm hurda bakırlarınızı alan firmamız ile hurda bakır fiyatları hakkında görüşebilir ve gerek çağrı numaralarımız gerekse sitemiz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatlarını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak eski ve yeni güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.