Hurda Akü Fiyatları

Hurda akü amper fiyatı temelde hurda akü fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan unsur olarak değerlendirilmektedir. İçinde tehlikeli kurşun maddesi içeren hurda akülerin geri dönüşümünün yapılması önemlidir. Çevreye zararlarının ortadan kaldırılması için hurdaya çıkan akülerin geri dönüşümlerinin teşvik edilmesi önemli bir unsurdur.

Hurda aküler fiyatlandırılırken genelde iki farklı sınıfta değerlendirilmektedir. Bu nedenle fiyatların belirlenmesinde birçok değişkenden söz etmek mümkündür. Hurda aküler küçük kuru aküler ve büyük kuru aküler olarak sınıflandırılabilir. Hurda akü fiyatları Ah değerine göre de sınıflandırılmaktadır.

Hurda Akü Kilosu Kaç Lira?

Hurda Akü Kilosu Kaç Lira?

Jel akü hurda fiyatı ile diğer akü çeşitlerine ve büyüklüğüne göre farklı fiyatlar belirlenmektedir. Geri dönüştürme tesislerinde içeriğinde temel hammaddesi olan kurşun barındıran hurda aküler, bazı ülkelerde yüzde 100 oranla da geri dönüştürülebilmektedir. Hurda türüne göre:

  • Hurda Sulu Akü,
  • Hurda Kuru Akü,
  • Hurda Küçük Akü vb.

Fiyatlar belirlenirken değişkenler göz önünde bulundurulmaktadır. Hurda akü fiyatları kilogram fiyatlarına ve muhtelif birçok değişkene göre belirlenebilir.

Ayrıca Hurda Kağıt Fiyatları bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Bitmiş Akü Para Eder Mi?

Toptan hurda akü alımı yapan tesisler üzerinden eski akülerin geri dönüştürülmesini sağlamak hem de para kazanmak için satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Akü firmaları ve bayileri bitmiş aküleri almaktadır. Hurdaya çıkan araçlardan veya görevini tamamlamış akülerin güncel hurda akü fiyatları üzerinden satışının gerçekleştirilmesi mümkündür.

72 amper, 105 amper, kuru tip veya diğer akü özelliklerine göre bitmiş akülerin fiyatlarında da farklılıklar görülecektir. Akü satışı öncesinde güncel fiyatları inceleyerek en yükse fiyat üzerinden işlem yapmak için en uygun tesisleri tercih edebilirsiniz.

Eski Aküyü Nereye Satabilirim?

Eski Aküyü Nereye Satabilirim?

Hurda akü alan yerler arasında; Mutlu, İnci, Varta gibi önde gelen akü firmaları yer almaktadır. Buna ek olarak hurda akülerin saniyelerde otomobil tamir yerlerine de satılması mümkündür. Hurda akü alan tesislerde geri dönüşüm işlemleri ile bu akülerin büyük oranda geri dönüşümünün de sağlanması mümkündür. Çevreye ciddi zararları olan maddeleri içinde bulundurması ile tıpkı küçük pillerde olduğu gibi akülerin de çöpe değil, geri dönüşüm alanlarına bırakılması önemlidir. Hurda akü fiyatları ise birçok unsura göre değişecektir.

Oyla post

“Hurda Akü Fiyatları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

hurda fiyatları