Hurda Bakır Fiyatları

Güncel hurda bakır fiyatları özellikle ticari alanda bu sanayi metallerini değerlendiren şirketlerin yakından takip ettiği bir konudur. Uluslararası alanda sanayi metallerinin hammadde fiyatları değiştikçe hurda bakır fiyatları da zaman zaman yükselip zaman zaman düşmektedir. İnşaat sektöründe de geniş bir kullanıma sahip olan hurda bakır ile ilgili güncel verilere göre fiyatlandırma yapılabilmektedir.

Güncel Hurda Bakır Fiyatları

Güncel Hurda Bakır Fiyatları

Güncel bakır hurdası fiyatları, hurdalık malzemenin türüne ve kullanım alanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Uluslararası alanda son dönemde giderek artan hammadde ve emtia fiyatlarına bağlı olarak bakır fiyatlarında da yükseliş hareketi görülmüştür. En güncel verilere göre hurda bakır fiyatı şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Soyma bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 145 TL
  • Lama bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 145 TL
  • Kırkambar bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 123 TL
  • Bobin ve yanık boru bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 123 TL
  • %98 Külçe bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 132 TL

Görüldüğü üzere bakır elementinin hurda fiyatı malzeme türüne göre değişiklik göstermektedir. Soyma veya lama bakır hurdası aynı fiyatlara sahipken kırkambar bakır hurdası farklı fiyattan piyasaya sürülmektedir.

Sitemizden Hurda Altın Fiyatı detaylarına da bakabilirsiniz.

Talaş Bakır Hurdası Fiyatları

Bakır talaşı hurdası fiyatları özellikle sanayi sektöründe faaliyet gösteren pek çok firmanın yakından araştırdığı bir konudur. Sanayide çeşitli malzemelerin üretim süreçlerinden sonra çok sayıda bakır talaşı ortaya çıkabilir. Ellerindeki artık madde olarak öne çıkan bakır talaşını uygun maliyetlerle değerlendirmek isteyenler için talaş bakır hurdası fiyatları şöyledir:

  • Bakır kızıl talaş hurdası 1 kilogram fiyatı 120 TL
  • TTR kırma granür bakır hurdası 1 kilogram fiyatı 140 TL

Hurda Bakır Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hurda Bakır Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bakır hurdası fiyatları, günümüzde temelde hammadde fiyatlarına bağlı olarak değişir. Sanayi metallerinin fiyatlarında yaşanan yükseliş yönlü hareketler, aynı şekilde bu malzemelerin hurda fiyatlarını da yukarı çekmektedir. Çeşitli sektörlerde çok önemli bir hammadde olarak kullanılan bakır, genellikle inşaat ve elektrik sektörlerinde yaygın kullanım ağına sahiptir. Hurda bakır fiyatları konusunda en güncel verilere göre fiyat listesi bu şekildedir.

3/5 - (2 votes)

“Hurda Bakır Fiyatları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

hurda fiyatları