Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Bakır hurdası fiyatı, kilogram cinsinden hesaplanır ve güncel fiyat durumuna göre değişiklik gösterebilir. Özellikle inşaat sektöründe ve elektronik cihazlarda geniş bir kullanım alanına sahip olan bakır, hurdalık elementler arasında sık sık tercih edilmektedir. Bakır hurdasının fiyatları da diğer hurdalarda olduğu gibi zaman içinde değişiklik göstermektedir. Özellikle hurdacı şirketler tarafından en çok tercih edilen hurda bakırın kilosu hakkında en güncel verileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Bakır Fiyatları

Bakır hurda fiyatları 2022 yılında da değişiklik göstermiştir. Özellikle hammadde fiyatlarındaki sert dalgalanmalar sebebiyle hurda bakırın kilogram fiyatında zaman zaman iniş ve çıkışlar görülebilir. Elektronik parçaların içinde bol miktarda bulunan bakır, bu parçaların hurdaya çıkmasıyla birlikte geri dönüşüm için hurdacılar tarafından toplanır. En güncel verilere göre hurda bakır fiyatları 2022 yılında şu şekilde sıralanmaktadır:

  • %98 Külçe bakır 1 kilogram fiyatı 107.13 TL
  • Bakır talaş hurda 1 kilogram fiyatı 117.10 TL
  • Kırkambar (bobin, yanık, boru) bakır hurda 1 kilogram fiyatı 112.10 TL
  • Lama bakır hurda 1 kilogram fiyatı 127.10 TL
  • Soyma bakır hurda 1 kilogram fiyatı 127.10 TL
  • TTR kırma bakır hurda 1 kilogram fiyatı 116.15 TL

Güncel Bakır Hurdası Fiyatları

Bakır hurdası güncel fiyatları özellikle inşaat, elektronik ve benzeri sektörlerde faaliyet gösteren firmalar tarafından yakından takip edilir. Uzun yıllardır endüstride en çok kullanılan metal gruplarından olan bakır geniş bir kullanım alanına sahiptir. Geçmişten günümüze çeşitli sektörlerde kendine yer bulan bakırın hurdası da değerlidir. Bu bakımdan güncel bakır hurdası fiyatlarını göz önünde bulundurarak elinizdeki bakır için en ideal nakit dönüşümünü yapabilirsiniz.

Sitemizden Ankara Hurda Fiyatları bilgilerine bakabilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hurda Bakır Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hurda bakır fiyatlarındaki değişim temelde hammadde fiyatları ile doğrudan ilgilidir. Dolayısıyla endüstride çeşitli firmaların üretim yaparken ihtiyaç duydukları bakır madeni ne kadar değer kazanırsa, hurdasının fiyatı da o kadar artacaktır. Son dönemde endüstriyel metal fiyatlarında yaşanan artışla birlikte bakır madeninin ilk elden kullanım maliyetleri de artmıştır. Bu yüzden hurda bakırın kilosu da değer kazanmıştır.

Oyla post

“Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

hurda fiyatları