Hurda Fiyatları

Güncel hurda fiyatları, özellikle sanayi sektöründe kullanılan metallerden oluşan hammadde fiyatlarının artmasıyla birlikte dalgalı seyir göstermektedir. Yurtdışındaki hurda metal fiyatlarına göre belirlenen fiyatlar, pek çok inşaatçının veya hurdacının araştırdığı konudur. Bununla birlikte hurda fiyatları yakından takip eden firmalar da fiyatların yükseldiği dönemde ellerindeki hurda metallerin satışını gerçekleştirerek kazanç elde edebilmektedir.

Güncel Hurda Fiyatları

En son hurda fiyatları listesine bakıldığında bu maliyetlerin hurda cinsine göre değişiklik gösterdiği görülmektedir. Hurda fiyatlarını araştıranlar için demir, bakır, alüminyum, krom gibi en çok tercih edilen hurda metallerin fiyatları güncel olarak şu şekilde sıralanmaktadır:

  • DKP hurda demir fiyatı kilogramı 6 TL
  • 1. sınıf hurda demir fiyatı kilogramı 5.90 TL
  • İnşaat yıkım hurdası fiyatı kilogramı 5.60 TL
  • Soyma bakır hurdası fiyatı kilogramı 145 TL
  • Bakır talaş hurdası fiyatı kilogramı 120 TL
  • Hurda alüminyum tel fiyatı kilogramı 35 TL
  • Hurda alüminyum tas tabak fiyatı kilogramı 25.10 TL
  • Hurda alüminyum bakırlı petek fiyatı kilogramı 45.70 TL

Görüldüğü üzere hurda metal sektöründe en çok dikkat çeken hurda fiyatları bu şekilde listelenmektedir. Özellikle endüstriyel alanda hurda metal kullanımı ve satışı çok yaygındır. Bu alanda faaliyet gösteren küçük veya büyük ölçekli sanayi şirketleri güncel hurda fiyatlarını yakından takip etmektedir.

Ayrıca Hurda Demir Fiyatları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir?

Hurda fiyatlarındaki değişim, küresel piyasalarda hammadde maliyetlerine bağlı olarak zaman içinde yükseliş veya düşüş şeklinde görülebilir. Son dönemde sanayide kullanılan hammaddelerin fiyatındaki yükseliş hurda malzeme fiyatlarında da artışa yol açmıştır. Bununla birlikte hurda fiyatı, hurdalık ürünün cinsine göre değişiklik gösterebilir. Şirketler ve hurdacılar, güncel olarak belirlenen hurda fiyatlarına göre bu malzemelerin satışını ve tedarikini yapmaktadır.

Güncel Hurda Karton Fiyatları

Güncel hurda kağıt fiyatları da son dönemde merak edilmektedir. Bu kapsamda 1. hamur beyaz hurda kağıt kilogramı 2.30 TL ederken, hurda karton kağıt kilogramı ise 2.40 TL’dir. Hurda A4 fotokopi kağıdının kilogram fiyatı 2.10 TL, hurda peçete kağıdının kilogram fiyatı ise 2.30 TL’den fiyatlanmaktadır. Görüldüğü üzere hurda fiyatları her malın cinsine göre değişiklik gösterebilir.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın

hurda fiyatları