İthal Hurda Fiyatları

Hurda ithalatı fiyatları, özellikle endüstriyel metaller ile iş yapan firmalar tarafından araştırılan bir konudur. Türkiye’de pek çok sanayi sektöründe hurda malzemeler yoğun yer kalmaktadır. Üretim süreçlerinde ortaya çıkan hurda malzemelerin ithalatıyla ilgili fiyatlamalar zamanla değişiklik gösterebilir. Bu bakımdan ithal hurda fiyatları, öncelikle endüstriyel metaller ve metal borsası fiyatları baz alınarak belirlenmektedir.

Hurda İthalatı Fiyatları

Hurda İthalatı Fiyatları

İthal hurda fiyatları belirlenirken uluslararası piyasalardaki hareketlilik büyük önem taşır. Ülkemizde pek çok sanayi şirketi, ithal ettiği ürünler arasında hurda malzemelere de yer vermektedir. Özellikle son yıllarda geri dönüşüm tesislerinin hızla artması ile birlikte sanayide çıktı haline gelen hurdalık malzemelere olan talep artmıştır. Hurda ithalatında öne çıkan fiyatlar, endüstriyel metal borsası ve hurda piyasasına göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca Hurda Maden Fiyatları bilgilerine bakabilirsiniz.

Demir Hurdası Fiyatları

Hurda demir fiyatları, endüstriyel metaller arasında en çok araştırılan konulardan biridir. Bununla birlikte yurt dışından ithalatı yapılan hurda malzemelere bakıldığında demirin kalitesi de önem taşımaktadır. Hurda demir alan hurdacılar, bu malzemeleri kalitesine göre kilogram bazında fiyatlamaktadır. Güncel piyasa koşullarına göre hurda demirin 1 kg fiyatı şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Dkp Demir Hurdası 1 kg fiyatı 4.80 TL
  • Ekstra Hurda Demir 1 kg fiyatı 3.60 TL
  • Toplama Hurdası 1 kg fiyatı 3.00 TL
  • Teneke Hurdası 1 kg fiyatı 2.40 TL
  • Demir Talaşı Hurdası 1 kg fiyatı 3.00 TL
  • Pik Demir Talaşı 1 kg fiyatı 2.80 TL
  • İnşaat Yıkım Hurdası 1 kg fiyatı 3.60 TL
  • İnşaat Demir Çubuğu (Parça) 1 kg fiyatı 3.60 TL
  • Tufal Hurdası 1 kg fiyatı 0.50 TL

Hurda Alım Fiyatları

Hurda Alım Fiyatları

Hurdacı fiyatları belirlenirken güncel piyasa koşulları takip edilir. Uluslararası metal borsasındaki fiyatlamalara göre ikinci elde hurdalık malzeme fiyatları belirlenir. Hurdacılar yurt dışından alacakları hurda metal fiyatlarında da piyasa koşullarını göz önünde bulundurmak zorundadır. Endüstride en sık kullanılan demir, bakır, alüminyum, plastik gibi malzemelerin hurda fiyatları kalitesine göre değişiklik gösterir. Hurda alım fiyatlarının belirlenmesinde güncel metal borsası fiyatlanması önemlidir. Bu bakımdan ithal hurda fiyatları araştırırken güvenilir hurdacılarla iş yapmaya dikkat edilmelidir.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın

hurda fiyatları